Regularne loty na prace

Regularne przeglądy samolotów ? (tak jak samochodów ?) to nieodłączna część ich codziennego i bezpiecznego użytkowania. Co określoną ilość godzin ? spędzonych w powietrzu muszą one przejść kontrolę przez wykwalifikowanych mechaników ?, podczas której – w zależności od typu prac – sprawdzane jest między innymi poprawne funkcjonowanie poszczególnych elementów bądź podzespołów wraz z oceną ich zużycia. Wymieniane są również płyny eksploatacyjne i w zależności od potrzeb dokonuje się niezbędnych napraw ?.W dniu wczorajszym dwóch pilotów z Aeroklubu Wrocławskiego, korzystając ze sprzyjającego okna pogodowego ? udało się do Łodzi nowoczesnym samolotem Tecnam P2008 na wymagany przegląd w renomowanej organizacji obsługowej, aby po kilku godzinach już dwoma samolotami wrócić z powrotem na lotnisko w podwrocławskim Szymanowie ? Na miejscu czekał na nich bowiem również drugi, sprawdzony już wcześniej statek powietrzny tego samego typu.Zapraszamy do zobaczenia kilku zdjęć dokumentujących tę podróż. Trzeba przyznać, że widoki za oknem prezentowały się wyjątkowo!

Zachęcamy do zapoznania się z relacją jednego z naszych członków: