flyCAMP

Kiedy?
marzec/kwiecień 2023

Na jak długo?

Koszt przelotu z Wrocławia?
Od 30 €/osobę w jedną stronę

Czym latamy?
Cessna 172
(210 €/h, max. 4 osoby)

Gdzie śpimy?
Hostel o podwyższonym standardzie (śniadanie w cenie, cały pokój dla nas)

Koszt noclegu?
Ok. 50 €/noc

Pakiet uczestnika?
Tak, pamiątkowa mapa, poczęstunek, zdjęcie do albumu + niespodzianka
(25€/uczestnik)

Hiszpania!

flyCAMP to nasza nowa inicjatywa, dzięki której będziesz miał możliwość podniesienia swoich umiejętności przy okazji zwiedzania nowych lądów.

Dzięki nawiązanej współpracy na przełomie marca/kwietnia wybierzemy się do Irlandii, żeby wspólnie polatać z pilotami z EIWT. Będzie czas na podziwianie widoków (Dublin z góry, lot wzdłuż wybrzeża), praktykę angielskiego (nie tylko w powietrzu), piesze wędrówki po okolicznych szlakach (Bray Head), tematyczny wykład ze szkołą lotniczą, czy też skosztowanie miejscowych specjałów (piwa Guinness i prawdziwych burgerów ze 100% wołowiną, a na deser ciasto marchewkowe i kawa po irlandzku).

Jeśli pogoda dopisze, odwiedzimy także Dublin Gliding Club. Być może nawet na „strzała” z miejscowym instruktorem.

Niektórzy z Was wybierają się swoimi prywatnymi samolotami (!), jednak większość przyleci grupowo przewoźnikiem niskokosztowym, tj. low-costem (przy liczbie chętnych powyżej 15. osób gwarantowana stała niższa cena jednakowa dla wszystkich). Pozostali planują podgonić autostopem (i promem). Czego to się nie robi dla przygody…

Propozycja jest dla każdego! Bez względu na wiek (wymagana pełnoletność lub zgoda obojga rodziców) i na to, czy masz ważne uprawnienie z języka angielskiego wpisane do licencji, czy też nie (jeśli nie masz, zapraszamy na nasz kurs Aviation English z egzaminem lub na przedłużenie uprawnień – sam egzamin). Osoby bez wpisu zawsze mogą polecieć jako pasażer (jeśli zechcą) i dołączyć do nas czysto turystycznie, żeby poczuć ten klimat. Widoki te same, ale bez pamiątkowego wpisu w logbooku 🙂 Osoby towarzyszące również mile widziane.

Główną ideą jest aerointegracja i przełamanie barier językowych. W tej edycji to najpierw my lecimy do nich, a potem oni przylatują do nas (w lecie).

Koszt uczestnictwa jest ściśle uzależniony od liczby chętnych i zostanie podany po oszacowaniu liczby uczestników (po uprzednim zgłoszeniu się). Podane ceny mają charakter orientacyjny.

Dla członków Aeroklubu Wrocławskiego przewidziana zniżka (nie dotyczy przelotu na trasie Wrocław-Dublin).

Zainteresowani?

Piszcie na teoria@aeroklub.wroc.pl z dopiskiem „flyCAMP Dublin”. Odezwiemy się z konkretną propozycją!