Odszedł Wojtek Górczyk

Z ogromnym smutkiem informujemy że po długiej chorobie zmarł wieloletni Szef Techniczny Aeroklubu, nasz serdeczny kolega Wojtek Górczyk.

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w Kościele w Miękini o godz. 12.00 25.11.2017 r ( sobota)

Żegnamy Człowieka, który był chodzącą historią Aeroklubu Wrocławskiego.

Urodził się 26 stycznia 1964r we Wrocławiu. Wyrastał w rodzinie lotniczej, ojciec był mechanikiem w 11 Brandenburskim Pułku Lotnictwa Myśliwskiego na lotnisku Strachowicach.
Wojtek swoją przygodę lotniczą rozpoczął w Szczepie Harcerskim Błyskawica jako modelarz. Z czasem został instruktorem modelarskim i prowadził Modelarnię Lotniczą w Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec. Równolegle rozpoczął podstawowe szkolenie lotnicze szybowcowe, a później samolotowe.
Od 16 roku życia pracował społecznie w hangarach Aeroklubu Wrocławskiego szlifując techniczne rzemiosło. Gdy uzyskał licencję Mechanika Lotniczego, zatrudnił się w Aeroklubie Wrocławskim i z naszym klubem związał swoje życie.
Wraz z bratem zaangażował się w koncepcję budowy Muzeum Lotnictwa we Wrocławiu, aktywnie remontował zabytkowe hangary przy ul Karmelkowej ( byłe koszary radzieckie) oraz na lotnisku Strachowice, przykładał ręce do odbudowy i przywrócenia do lotu samolotów CSS-13, Jak18. Do końca swoich dni pracował nad kolejnymi latającymi zabytkami.
Od kilku lat walczył z rakiem. Był w tej walce zawzięty i uparty. Wierzył, że wygra także tę bitwę i do końca wszystkich wokół przekonywał, że to niemoc tylko chwilowa.
Osłabiony leczeniem zachorował na zapalenie płuc, które zakończyło się w szpitalu. W środę miał wyjść ze szpitala….
Do Błękitnej Eskadry odszedł we śnie w środę 22.11.2017r o 2 w nocy.