FAI Sailplane Grand Prix już za miesiąc !

Od 27.05 do 03.06 br. najlepsi szybownicy świata pojawią się w Szymanowie !

Po raz pierwszy lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie gościć będzie najlepszych pilotów oraz najnowocześniejsze i najszybsze szybowce świata.
W trakcie codziennych wyścigów, zawodnicy będą rywalizować o prawo udziału w finałach Mistrzostw Świata w formule Grand Prix.

Piloci w cyklu zawodów FAI SGP ścigają się w bardzo zróżnicowanym terenie po całym świecie. Zawody 8 serii rozgrywane są kolejno w Australii, USA, RPA, Hiszpanii, Polsce, we Włoszech, Francji, na Słowacji i w Słowenii.  Finały odbędą się w styczniu 2018r w Chile.

Wrocławskie wyścigi cyklu Mistrzostw Świata będą prezentowane na żywo, publiczność na lotnisku będzie mogła oglądać podniebne zmagania na wielkim ekranie.

Dzięki specjalnym urządzeniom zamontowanym w kabinach szybowców, oraz sieci odbiorników naziemnych, kibice będą mieli możliwość oglądania pilotów w każdej sekundzie lotu. Dodatkową atrakcją wyścigów będzie komentarz, który zapewni doskonały amerykański prezenter Regan Tetlow.

Finałowe efektowne doloty na linię mety jak zawsze dostarczą niezapomnianych emocji.

Filmy, zdjęcia oraz wszystkie informacje dostępne są na oficjalnej stronie zawodów

Nie mniej interesująco zapowiadają się imprezy finałowe

03.06 pod hasłem Aerointegracja, odbywać się będą koncerty i animacje. Całość wspierać będzie Fundacja na rzecz osób niepełnosprawnych OniSprawni.

04.06 odbywać się będą imprezy z okazji Dnia Dziecka. Na godzinę 13.00 zaplanowany jest koncert Arki Noego

Całość wydarzeń w weekend 03-04 czerwca okraszona będzie Wielkim Zlotem Foodtracków!

ZAPRASZAMY !