HISTORIA

Aeroklub Wrocławski jest oparty na tradycji oraz bogatej historii, która od ponad 75 lat ma duży wpływ na lotniczą aktywność na Dolnym Śląsku. Patronem Aeroklubu jest pułkownik pilot Bolesław Orliński – polski pilot wojskowy, sportowy oraz doświadczalny. Został odznaczony Srebrnym krzyżem orderu wojennego Virtuti Militari.

1945

Powstanie Aeroklubu

Stowarzyszenie zostało założone w 1945 i początkowo aktywność lotnicza aeroklubu mieściła się na nieistniejącym już lotnisku, które znajdowało się na Wrocławskim Gądowie.

Życie Aeroklubu

Lotnisko na Gądowie używane jest wspólnie przez PLL Lot i Aeroklub Wrocławski

1946
1958

Lotnisko Strachowice

Ruch pasażerski został przeniesiony na lotnisko Strachowice

Zmiana lokalizacji Aeroklubu

Przeniesienie Aeroklubu Wrocławskiego do podwrocławskiego Szymanowa.

1983
OBECNIE

AEROKLUB WROCŁAWSKI

Szymanów nieprzerwanie od 1983 roku tętni lotniczym życiem, organizuje imprezy oraz zawody. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą codziennie uczestniczyć w życiu Lądowiska i spędzać z „pasjonatami lotów” swój wolny czas. W roku 2016 Aeroklub Wrocławski podjął się zorganizowania całego cyklu imprez sportowych – od kilku zawodów w randze Mistrzostw Polski, po zawody rangi światowej, The World Games. Imprezy organizowane przez Aeroklub są otwarte dla wszystkich i bezpłatne.